Miért előnyős a lágylézer alkalmazása sérülések esetén?
A sérülések ellátásban a lágylézer speciális helyet foglal el.
A lágylézer ismert hatásai (fájdalomcsillapítás, gyulladáscsökkentés, mikrocirkuláció javítás, revaszkularizáció, idegsejt regeneráció, izomgörcs oldás, sebgyógyulás gyorsítása) miatt a legtöbb esetben egyébként természetesen lezajló gyógyulási folyamatot felgyorsítja. Sérülések esetén gyors, szinte azonnali a fájdalomcsillapító hatása, emiatt a sportolók gyógyításában gyakran használják. A sérülés következménye lehet kontúzió, disztorzió, ill. fraktúra is. A zúzódás (kontúzió) általában a szöveteket ért tompa ütés eredménye. Tünetei a körülírt fájdalom, duzzanat, vérömleny.
A húzódás (disztorzió) a különböző rugalmasságú szövetekből álló struktúrák túlhúzásakor jön létre, ilyenkor egyik-másik komponensben (pl. ízületi szalagok) szakadások következhetnek be.
Hogyan segít a lágylézer kezelés csonttörések esetén?
Csonttörések (fraktúra) esetén a lágylézer kezelés a csontosodási folyamatot meggyorsítja, az oszteoblasztok aktivitása fokozódik, a kálcium depozíciója gyorsul. Elősegíti a törés kapcsán kialakult vérömlenyek és vizenyők felszívódását. Külső gipszrögzítés esetén, ennek eltávolítása után a merev ízületek mozgásának helyreállítása gyorsabbá válik.
A lágylézer kezelés mellett természeten elengedhetetlen a szakszerű gyógytorna végzése a teljes gyógyulás érdekében.